ODALANIE AUTA KATOWICE

Problem z odpaleniem samochodu sprawia niezwykle częstą niespodziankę wielu kierowcom. Zazwyczaj, za taką awarię odpowiedzialny jest akumulator, który z czasem zużywa się. Na prawidłowe funkcjonowanie akumulatora w aucie niekorzystnie wpływają przede wszystkim warunki atmosferyczne (niskie temperatury), ilość elektroniki w pojeździe, długość pokonywanych tras, w trakcie których akumulator ma szansę się naładować i parametry oraz jakość zamontowanej baterii.

Kłopot związany z prawidłowym odpaleniem samochodu zaskoczyć może w najmniej oczekiwanym momencie. Zazwyczaj po włożeniu kluczyka do stacyjki i próbie odpalenia, na desce rozdzielczej pojawiają się słabo migocące kontrolki a silnik nie jest w stanie wejść w tryb pracy. W takiej sytuacji niezbędne będą kable lub tzw. booster, przy pomocy którego można bezpiecznie awaryjnie odpalić samochód. W takiego typu sprzęt wyposażona jest pomoc drogowa Katowice.

Jak działa pomoc drogowa Katowice wezwana do awaryjnego odpalania samochodu? Przede wszystkim błyskawicznie. Na miejscu, gdzie znajduje się unieruchomiony pojazd zjawia się ekspresowo. Bez zbędnej zwłoki przystępuje do zdiagnozowania problemu, gdyż nie zawsze to akumulator jest bezpośrednią przyczyną dla której samochód odmówił posłuszeństwa. Niekiedy to brak paliwa w baku auta nie pozwala go uruchomić. Jeżeli ekipa lawety utwierdzi się w przekonaniu, że akumulator jest główną przyczyną usterki, następuje awaryjne odpalenie samochodu przy użyciu kabli lub boostera. Cała operacja trwa około 10 minut, po których kierowca może kontynuować dalszą jazdę.